A B C D E F G H I K L M N O P R S T U W Z
- Wyroby
FLIZÓWKI I LISTWY GLAZURNICZE ATLAS

Lamelowa wełna mineralna


– płyty o uporządkowanym kierunku włókien, stanowiące udoskonalone rozwiązanie płyt fasadowych z wełny mineralnej. Dzięki prostopadłemu do powierzchni ustawieniu włókien, charakteryzują się przeszło sześciokrotnie większą wytrzymałością na rozciąganie niż tradycyjne płyty o nieuporządkowanej strukturze włókien. W związku z tym zastosowanie płyt lamelowych pozwala wyeliminować kołkowanie w budynkach o wysokości do 20 m i mocować wełnę tylko za pomocą zaprawy klejącej.

Lekka-sucha metoda ocieplania budynków


– polega na wyeliminowaniu z technologii ocieplania robót mokrych, czyli tynkowania oraz klejenia izolacji termicznej. Jako materiały osłonowe stosowane są różnego rodzaju płyty wielkowymiarowe lub drobnowymiarowe, płaskie lub profilowane. Jako materiały termoizolacyjne stosowane są płyty z WEŁNY MINERALNEJ, sztywnej pianki poliuretanowej, lub STYROPIANU. Do tej metody zaliczyć można również wykonywanie ociepleń systemami, w których elementy ocieplające składają się z fabrycznie zespolonego materiału izolacji termicznej z elementami wykończeniowymi, np. płytkami klinkierowymi lub blachą.

Lekka-mokra metoda ocieplania budynków


– BEZSPOINOWY SYSTEM OCIEPLANIA ścian zewnętrznych budynków, (BSO).

Luksfery


– pustaki szklane produkowane metodą prasowania, składające się z jednej lub kilku zespolonych części. Przeznaczone są do wznoszenia dekoracyjnych ścianek lub wypełniania otworów ściennych, zwłaszcza w przypadku potrzeby osiągnięcia dodatkowego doświetlenia pomieszczenia. Ściany z luksferów można montować w sposób tradycyjny, z wykorzystaniem np. zaprawy ATLAS KARO, bądź za pomocą specjalnych kształtek (drewnianych lub z tworzyw sztucznych). Pustaki szklane posiadają dobrą dźwiękoszczelność, ok. 40 dB i dobry współczynnik przepuszczalności cieplnej k=2,56. Wartości te są możliwe do uzyskania dzięki zastosowaniu wewnątrz rozrzedzonego powietrza. Bezbarwny pustak przepuszcza ok. 75% światła, a kolorowy ok. 50-70%.